1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. راه قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل
[vc_empty_space]

راه قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل

SEO  بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. به عبارت ساده، این به معنای فرآیند بهبود سایت شما برای افزایش دید آن هنگام جستجوی محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما در گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو است. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال بیشتری وجود دارد که توجه شما را به خود جلب کنید و مشتریان احتمالی و فعلی را به سمت کسب و کار خود جذب کنید.

سئو موتور های جستجو چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از ربات ها برای خزیدن صفحات در وب، رفتن از سایتی به سایت دیگر، جمع آوری اطلاعات مربوط به آن صفحات و قرار دادن آنها در فهرست استفاده می کنند. فهرست را مانند یک کتابخانه غول پیکر در نظر بگیرید که در آن یک کتابدار می تواند یک کتاب (یا یک صفحه وب) را برای کمک به شما پیدا کند که دقیقاً همان چیزی را که در آن زمان به دنبال آن هستید پیدا کنید.

سپس، الگوریتم‌ها با در نظر گرفتن صدها عامل یا سیگنال رتبه‌بندی، صفحات موجود در فهرست را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا تعیین کنند که صفحات ترتیب باید در نتایج جستجو برای یک پرس‌وجو نمایش داده شوند. در قیاس کتابخانه ما، کتابدار تک تک کتاب‌های موجود در کتابخانه را خوانده است و می‌تواند به شما بگوید که دقیقاً کدام یک پاسخ سؤالات شما را خواهد داشت.

عوامل موفقیت SEO ما را می توان پراکسی برای جنبه هایی از تجربه کاربر در نظر گرفت. به این صورت است که ربات‌های جستجو دقیقاً تخمین می‌زنند که یک وب‌سایت یا صفحه وب چقدر می‌تواند به جستجوگر آنچه را که جستجو می‌کند ارائه دهد.

برخلاف تبلیغات گوگل ادز یا یکتا نت و مدیا اد ، نمی‌توانید برای به دست آوردن رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک بالاتر به موتورهای جستجو یا تبلیغات دیگر پولی بپردازید، به این معنی که سئوکار هاباید کار کنند.

الگوریتم های جستجو به گونه ای طراحی شده اند که صفحات مرتبط و معتبر را نشان دهند و تجربه جستجوی کارآمدی را در اختیار کاربران قرار دهند. بهینه سازی سایت و محتوای خود با در نظر گرفتن این عوامل می تواند به رتبه بندی صفحات شما در نتایج جستجو کمک کند.

چرا سئو برای بازاریابی مهم است؟

سئو بخش اساسی بازاریابی دیجیتال است زیرا افراد هر ساله تریلیون ها جستجو انجام می دهند ، اغلب با هدف تجاری برای یافتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات. جستجو اغلب منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای برندها است و مکمل سایر کانال های بازاریابی است. دیده شدن بیشتر و رتبه بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقبای شما می تواند تأثیر مهمی بر نتیجه شما داشته باشد.

با این حال، نتایج جستجو در چند سال گذشته تغییر کرده است تا به کاربران پاسخ‌های مستقیم و اطلاعاتی بدهد که به احتمال زیاد کاربران را به جای هدایت آنها به وب‌سایت‌های دیگر، در صفحه نتایج نگه می‌دارد.

همچنین توجه داشته باشید، ویژگی‌هایی مانند نتایج غنی و پانل‌های دانش در نتایج جستجو می‌توانند دید را افزایش دهند و اطلاعات بیشتری درباره شرکت شما به طور مستقیم در نتایج به کاربران ارائه دهند.

در مجموع، سئو پایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی جامع است. وقتی متوجه شدید که کاربران وب‌سایت شما چه می‌خواهند، می‌توانید آن دانش را در کمپین‌های خود (پرداخت و ارگانیک)، در سراسر وب‌سایت، ویژگی‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر پیاده‌سازی کنید.

تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو برای صفحه اول گوگل

درک نحوه کار موتورهای جستجو تنها اولین مرحله از فرآیند بهبود رتبه بندی جستجوی سایت است. در واقع بهبود رتبه یک سایت شامل استفاده از تکنیک های مختلف سئو برای رسیدن به صفحه اول گوگل است:

  • تحقیق در مورد کلمات کلیدی – تحقیق کلمات کلیدی اغلب نقطه شروع سئو است و شامل بررسی کلمات کلیدی سایت در حال حاضر رتبه بندی، کلمات کلیدی رقبا و سایر کلمات کلیدی مشتریان بالقوه است. شناسایی عباراتی که جستجوگران در جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو استفاده می کنند، راهنمایی می کند که چه محتوای موجود را می توان بهینه کرد و چه محتوای جدیدی را می توان ایجاد کرد.
  • بازاریابی محتوا – هنگامی که کلمات کلیدی بالقوه شناسایی شدند، بازاریابی محتوا وارد عمل می شود. این می‌تواند به‌روزرسانی محتوای موجود یا ایجاد محتوای جدید باشد. از آنجایی که گوگل و سایر موتورهای جستجو برای محتوای باکیفیت برتری قائل هستند، مهم است که در مورد محتوایی که قبلاً در بازار وجود دارد تحقیق کنید و محتوای جذابی ایجاد کنید که تجربه کاربری مثبتی را ارائه دهد و شانس رتبه بالاتر در نتایج موتورهای جستجو را داشته باشد. . محتوای خوب همچنین شانس بیشتری برای به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی و جذب لینک دارد.
  • لینک سازی – از آنجایی که لینک های وب سایت های خارجی (که در اصطلاح سئو به آن «بک لینک» می گویند) یکی از فاکتورهای اصلی رتبه بندی در گوگل و سایر موتورهای جستجوی بزرگ است، به دست آوردن بک لینک های با کیفیت یکی از اهرم های اصلی سئو است. این می‌تواند شامل تبلیغ محتوای خوب، دسترسی به وب‌سایت‌های دیگر و ایجاد روابط با مدیران وب‌سایت، ارسال وب‌سایت‌ها به فهرست‌های وب مربوطه، و گرفتن مطبوعات برای جذب پیوند از وب‌سایت‌های دیگر باشد.
  • بهینه سازی درون صفحه – علاوه بر عوامل خارج از صفحه مانند لینک ها، بهبود ساختار واقعی صفحه می تواند مزایای فوق العاده ای برای سئو داشته باشد و عاملی است که کاملاً در کنترل وب مستر است. تکنیک های رایج بهینه سازی روی صفحه شامل بهینه سازی URL صفحه برای ترکیب کلمات کلیدی، به روز رسانی برچسب عنوان صفحه برای استفاده از عبارات جستجوی مرتبط و استفاده از ویژگی alt برای توصیف تصاویر است. به روز رسانی متا تگ های صفحه (مانند تگ توضیحات متا) نیز می تواند مفید باشد – این تگ ها تأثیر مستقیمی بر رتبه بندی جستجو ندارند، اما می توانند نرخ کلیک را از SERP ها افزایش دهند.
  • بهینه سازی معماری سایت – لینک های خارجی تنها چیزی نیست که برای سئو مهم است، لینک های داخلی (لینک های داخل وب سایت خود) نیز نقش زیادی در سئو دارند. بنابراین یک بهینه‌ساز موتور جستجو می‌تواند سئوی سایت را با اطمینان از پیوند دادن صفحات کلیدی و استفاده از متن لنگر مرتبط در آن پیوندها برای کمک به بهبود ارتباط صفحه با عبارات خاص، بهبود بخشد. ایجاد یک نقشه سایت XML همچنین می تواند راه خوبی برای صفحات بزرگتر باشد تا به موتورهای جستجو کمک کند تا تمام صفحات سایت را پیدا کرده و بخزند.
  • نشانه گذاری اسکیما – یکی دیگر از استراتژی های SEO که متخصصان سئو از آن استفاده می کنند، بهینه سازی نشانه گذاری معنایی یک وب سایت است. نشانه گذاری معنایی (مانند Schema.org) برای توصیف معنای پشت محتوای یک صفحه استفاده می شود، مانند کمک به شناسایی نویسنده یک قطعه از محتوا یا موضوع و نوع محتوای یک صفحه. استفاده از نشانه گذاری معنایی می تواند به نمایش قطعه های غنی در صفحه نتایج جستجو کمک کند، مانند متن اضافی، ستاره های مرور و حتی تصاویر. ریچ اسنیپت ها در SERP ها تاثیری بر رتبه بندی جستجو ندارند، اما می توانند CTR از جستجو را بهبود بخشند و در نتیجه ترافیک ارگانیک را افزایش دهند.

تیم سئو لارج با بیش از 15 سال تجربه در زمینه بهینه سازی سایت برای صفحه اول گوگل و قبول سفارش سئو  در حوزه‌های مختلف، هر آنچه برای رشد و بهبود سئو سایت لازم است را فراهم می‌کند. 09017056870

[vc_empty_space]
نوشتهٔ پیشین
سئو داخلی چیست ، 11 مورد چک لیست {On Page SEO}
[vc_empty_space]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست