نقشه سایت چیست و چگونه sitrmap.xml را بسازیم

سایت مپ چیست

هنگام بهینه سازی وب سایت خود برای سئو، یکی از اهداف شما ارائه سیگنال های مناسب به گوگل است تا بتواند وب سایت شما را بهتر ایندکس کند. نقشه سایت XML بهینه شده یکی از سیگنال هایی است که می تواند منجر به نمایه سازی سریعتر و رتبه بندی بالاتر شود.

نقشه سایت XML چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

به زبان ساده، نقشه سایت XML فایلی است که تمام صفحات مهم وب سایت شما را که خزنده های موتورهای جستجو باید درباره آنها بدانند، فهرست می کند.

حتی اگر نقشه سایت نداشته باشید، آنها همچنان می توانند وب سایت شما را ایندکس کنند، اما داشتن نقشه سایت کار آنها را آسان تر می کند و همچنین به شما این فرصت را می دهد که در مورد صفحات و بخش هایی از وب سایت خود که ممکن است به راحتی کشف نشوند به آنها اطلاع دهید. .

نقشه سایت انواع مختلفی دارد، شما می توانید برای پست ها، تصاویر و ویدئوهای خود نقشه سایت ارسال کنید.

چه زمانی نقشه سایت واقعا مهم است؟

  • برای وب سایت هایی با صفحات زیاد، نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات جدید یا به روز شده را کشف کنند.
  • برای وب‌سایت‌هایی که از روش‌های پیوند داخلی خوب استفاده نمی‌کنند ، نقشه سایت راهی عالی برای دادن اطلاعات به خزنده‌ها درباره صفحات وب‌سایت شما است.
  • برای وب‌سایت‌های جدیدی که لینک‌های ورودی زیادی ندارند، نقشه سایت به عنوان یک ابزار کشف عمل می‌کند.

چگونه یک نقشه سایت XML ایجاد کنیم؟

راه های زیادی برای ایجاد نقشه سایت XML وجود دارد. بسیاری از پلتفرم‌ها این قابلیت را در خود دارند، اما حتی اگر نداشته باشند، ایجاد یکی و استفاده از مزایای آن آسان است.

برای بررسی اینکه آیا وب سایت شما نقشه سایت دارد، می توانید یک پنجره مرورگر جدید باز کنید و به https://www.yourdomain.com/sitemap.xml بروید .

درک این نکته ضروری است که نقشه سایت یک فایل ثابت نیست، اما باید زمانی که صفحه جدیدی به وب سایت شما اضافه می شود یا تغییراتی در صفحات موجود ایجاد می شود، به طور خودکار به روز شود.

به همین دلیل، باید به دنبال راه های خودکار برای ایجاد نقشه سایت باشید.

برای وب‌سایت‌های غیر وردپرسی، بهترین راه برای ایجاد نقشه سایت جستجوی افزونه‌ها یا نرم‌افزارهایی در گوگل است که با پلتفرم شما ادغام شده‌اند و می‌توانند نقشه‌های سایت را طبق دستورالعمل‌های گوگل تولید کنند. سایت هایی هم وجود دارد که می توانند نقشه سایت داینامیک ایجاد کنند یا می توانید به برنامه نویس مراجعه کنید

لیست زیر نمونه‌ای از افزونه‌های ساخت نقشه سایت برای سیستم‌های مدیریت محتوا را در اختیار شما قرار میدهد:

پس از ساخت نقشه سایت میتوانید با استفاده از ابزارهای زیر درستی المان‌ها و برچسب‌های آن را بررسی کنید:

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن